پیمان "بئر شبع" را به یاد آر

 

قبل از هرچیز باید بگویم به هیچ وجه راه حل فلسطین و اسراییل را نظامی نمی دانم. جنگ بین این دو ممکن است برای برخی کشورها آب داشته باشد اما آنچه مسلم است این‌که برای طرف فلسطینی نان ندارد. با این وجود، امروزه سروکله‌ی تعدادی به اصطلاح تحلیل‌گر اسراییلی در بین رسانه‌های فارسی‌زبان پیدا شده که در زیر ظاهر دروغین صلح‌طلبی همان مواضع بخش جنگ‌طلب اسراییل را به بیانی دیگر تکرار می‌کنند. گفتار زیر پاسخی است به بخشی از یاوه‌سرایی‌های آنان:

1-      با کنایه به حرف‌های آدمِ ابلهی که روزی سخن از حذف‌شان از نقشه‌ی جغرافیا سر داده بود، می‌گویند اسراییل حق داشتن تسلیحات اتمی را دارد چراکه کشوری را تهدید به نابودی نکرده است. اما این دروغی بیش نیست. اگر فرد یا گروهی آن‌ها را فقط تهدید به نابودی کرده است؛ اسراییل خود عملن چنین تهدیدی را به مرحله‌ی اجرا درآورده؛ اسراییل، فلسطین را از نقشه‌ی جغرافیای جهان حذف کرده است. و با سر دادن شعار از نیل تا فرات به طور رسمی 5 کشور دیگر منطقه (یعنی عراق، سوریه، لبنان، اردن و مصر) را تهدید به نابودی می‌کند.

2-      با استناد به کتابی که سراسر انباشته از افسانه‌های پیشینیان است، مدعی‌اند آنان ساکنان اصلی این سرزمین‌ها هستند و در این ناحیه از قدمتی 3500 ساله برخوردارند. گویی انگار پیش از آنان کسی در این‌جا سکونت نداشته است. این نیز دروغ است. به استناد همان کتاب عهد عتیق، وقتی ابراهیم (نیای بزرگ آنان و اعراب) از موطن خود واقع در عراق امروزی رانده شد. پا به سرزمینی نهاد که شاخه‌هایی از بازماندگان نوح به نام فلسطینیان و کنعانیان در آن سکونت داشتند. «و از مصرایم پسر حام بن نوح، فلسطینیان پدید آمدند... و از کنعان پسر دیگر حام بن نوح، کنعانیان بوجود آمدند... فرزندان کنعان از سرزمین صیدون (واقع در لبنان امروزی) بسمت جرار تا "غزه" و به طرف سدوم و عموره پراکنده شدند.» و فلسطینیان با بزرگواری، ابراهیم و فرزندانش را در سرزمین خود جای دادند و زمانی که پس از بیش از صد سال اقامت در فلسطین، ساره همسر ابراهیم درگذشت «ابراهیم مرده‌ی خویش بر دست گرفت و خطاب به کنعانیان گفت: من در سرزمین شما غریبم. قبری به من دهید تا میت خویش را در آن دفن کنم. کنعانیان گفتند: تو در میان ما بزرگواری، در بهترین مقبره‌های ما میت خود را دفن کن.» آری اسراییل‌ها نه تنها در سرزمین‌های فلسطینی از حقوق خاصی برخوردار نیستند، بلکه برای دفن مردگانشان در این نواحی، باید از آن‌ها اجازه بگیرند.

3-      اما پیش از این، ابی مَلک پادشاه فلسطین در بئر شبع، پیمانی با ابراهیم بسته بود مبنی بر اینکه «به خدا سوگند بخور که به من و نسل من و ذریت من خیانت نخواهی کرد، بلکه بر حسب احسانی که با تو کرده‌ام، با من و با زمینی که در آن غربت پذیرفتی، عمل خواهی نمود. ابراهیم گفت: سوگند می‌خورم.»

سوگندی که خود و پسرانش یکی پس از دیگری در تمام مدت این 3500 سال زیر پا نهادند. به ویژه اکنون که پسران یعقوب دارند فرزندان ابی ملک را قتل عام می‌کنند. پایان سخن آن‌که، فقط کسانی می‌توانند قتل عام کودکان غزه را توجیه نمایند که همچون "فاوست" روح خود را به شیطان فروخته باشند.

 

/ 1 نظر / 15 بازدید
سنگول

میگن اقتصاد جهان بر سه پایه فحشا، تجارت مواد مخدر و تجارت تسلیحات جنگی استواره. بنظرم آتش تمام جنگهای دنیا رو فروشندگان تسلیحات روشن میکنن این جریان براشون هم نون داره و هم آب